Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Acapulco láká na bohatý noční život

 

Strategický přístav, útočiště hollywoodských hvězd i jedna velká párty, to všechno jsou podoby mexického Acapulca. Turistické letovisko na pobřeží Tichého oceánu se chlubí nekonečně dlouhými plážemi a malebně tvarovanými útesy. Dnes patří k nejvyhledávanějším cílům návštěvníků Mexika.

Jako první se na území dnešního Acapulca vyskytoval národ Olméků, který zde už od osmého století našeho letopočtu tvořil na sebe napojená sídla. V následujících staletích si nadvládu předávaly různé civilizace a asi sto let před příchodem španělských dobyvatelů v šestnáctém století zůstávala tato část země v rukou Aztéků.

Cortés udělal z Acapulca významný přístav

Kolem roku 1530 udělal velitel dobyvatelů Hernán Cortés z Acapulca hlavní přístav v této oblasti a začal se stavbou silnice vedoucí do Mexico City. Od poloviny šestnáctého století význam přístavního města rostl, zejména díky obchodu s Filipínami. Město bylo několikrát téměř zničeno, například při dánském vylodění v roce 1615 nebo za mexické války za nezávislost v roce 1810.

Popularitu Acapulca jako letoviska zažehl v roce 1920 tehdejší princ Waleský a budoucí král Eduard VIII, jehož tento kout Mexika nadchl a doporučil ho po svém návratu jako vhodný prostor pro investice. Začaly vznikat první hotely a nabalovaly na sebe další turistické služby. V padesátých letech dosáhl lesk Acapulca vrcholu, za odpočinkem sem mířily nejslavnější hvězdy stříbrného plátna jako Elizabeth Taylorová, Frank Sinatra nebo Brigitte Bardotová.

Teploty jsou celý rok kolem třicítky

Oblíbenost Acapulca rostla, město se rozšiřovalo a kromě zahraničních turistů se stalo oblíbenou dovolenkovou destinací i pro obyvatele Mexiko City. Dnes je hlavním lákadlem města bujarý noční život, lidé mohou tančit a bavit se přímo na pláži třeba až do rána.

Turisté mohou vyzkoušet různé druhy sportů, mezi kterými nechybí jízda na koni, surfování, skoky do vody nebo potápění. Teplota vzduchu se i v prosinci drží v průměru kolem třiceti stupňů, takže je to oblíbené místo pro turisty, kteří chtějí strávit Vánoce na pláži. 

vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
12.10. - 28.10.2021
2021 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený poznávací okruh v doprovodu skvělého Petra Šuby více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
03.11. - 16.11.2021
2021 Mexiko klasik Předkládáme Vám atraktivní program – exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
23.11. - 09.12.2021
2021 Velký okruh Mexikem + Yucatán Nabitý poznávací okruh Mexikem s Yucatánem! Zájezdem provází Petr Šuba více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 57.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.01. - 09.02.2022
2022 Guatemala, Mexiko, Belize, Honduras Celá cesta je jako mayský náhrdelník složena z pestrých kamínků: indiánské obyvatelstvo, koloniální města, sopky, tropické řeky, moře, archeologické zóny, zajímavá gastronomie více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
15.02. - 28.02.2022
2022 Mexiko klasik Předkládáme Vám atraktivní program – exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem více zde »
Zobrazit další zájezdy