Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Bát se malárie v Mexiku?

Velkou část mexické fauny tvoří hmyz. Obzvláště nepříjemní jsou moskyti tzv. mosquitos, kteří jsou častými přenašeči cestovatelských chorob jako je žlutá zimnice, malárie nebo horečka dengue, které dokážou dovolenou pořádně zkomplikovat. Je třeba se v Mexiku bát?

Malárie v Mexiku?

Výskyt malárie v Mexiku?

Malárie se v Mexiku vyskytuje v závislosti na kraji a ročním období, zejména v odlehlých oblastech na jihu země u hranic s Guatemalou. Objevuje se v mexických státech jako Chihuahua, Chiapas, Durango, Nayarit a Sinaloa. Riziko nákazy je však poměrně malé.

V turistických oblastech jako je Yucatán, pobřeží Pacifiku nebo Veracruz v Mexickém zálivu, střední a severní část Mexika se komáři přenášející malárii nevyskytují.

Itinerář vaší cesty tak zkonzultujte se specialistou v oboru cestovní medicíny, který vám poradí, zda je aktuálně nutné užívat antimalarika.

Komáří hodinka 

Komáři jsou nejaktivnější během „hora de la mosca“, nebo česky "komáří hodinky" – po západu slunce a před východem slunce.

Před komáry se chraňte repelentem, dlouhými rukávy a nohavicemi. Na dovolenou do Mexika se určitě vyzbrojte účinnými repelenty. Lékaři doporučují shánět tyto přípravky přímo v cílové destinaci, neboť v dané zemi nejlépe vědí, co na dotěrný hmyz platí. Přípravky tak mohou být účinnější a mnohdy i levnější než naše české.

Výskyt malárie v Mexiku a komáři

Lékařská péče v Mexiku

Zdravotní péče v Mexiku je na dobré úrovni, je však poměrně drahá. Lékařské ošetření se hradí v hotovosti. Aby vám pojišťovna uhradila všechny provedené léky a úkony, ověřte si, že jde o smluvní nemocnice vaší pojišťovny. 

vyberte si zájezd sipky
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 45.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
15.10. - 31.10.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Sleva 14 000 Kč - 2 volná místa. Objevte nový okruh s Petrem Šubou - archeologie, gastronomie, turistika, relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
18 dní

termín:
29.10. - 15.11.2023
2023 Velká cesta Yucatánem Sleva 10 000 Kč! Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 56.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.11. - 30.11.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Poslední volná místa. Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 53.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
18.02. - 05.03.2024
2024 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený velký okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Yucatán. Zájezd doprovází Petr Šuba. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.03. - 09.04.2024
2024 Velká cesta Yucatánem Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Zobrazit další zájezdy