Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Bohatá fauna Mexika

Díky své geografické poloze je Mexiko na živočišné druhy poměrně bohaté. Na co všechno můžete v mexické přírodě narazit?

Tulum v Mexiku

Z Jižní Ameriky na území Mexika postupně připutovali jaguáři, pásovci, mravenečník a spousta druhů opic. Zřejmě nejpočetnější skupinou fauny jsou zástupci z řad hmyzu. Ze Severní Ameriky pocházejí například medvědi, vydry, jeleni a srnci.

Žijí zde i různí hlodavci, dikobrazi a mnoho dalších savců jako třeba tapír.

Velkou skupinu mexické fauny tvoří plazi a ještěři. Největší nebezpečí představují prudce jedovatí chřestýši, kteří se objevují především v západním Mexiku. Do Tulumu lidé jezdí pozorovat leguány, kteří se tu nahřívají na prastarých balvanech. Říká se, že střeží pomyslnou bránu do tropického pralesa. Přírodní rezervace Tulum a Sian Ka'an je totiž díky své jedinečné přírodě zapsána na seznamu v UNESCO.

Život pod vodou

Obzvláště bohatý a barevný je podmořský život. U Mexického zálivu se loví krabi, langusty a ústřice. Největší rybou a žralokem je žralok velrybí - 15metrový pojídač planktonu s puntíky. Plavání v jeho blízkosti patří k TOP zážitkům na Yucatánu. Od dubna do září tento velikán připlouvá do mexických vod právě kvůli planktonu, který se tu hojně vyskytuje.

Axolotl - dráček mexický

Zvířata, která jinde než v Mexiku nenajdete

V Mexiku žije 10 endemických druhů zvířat. Většinou se jedná o plazy nebo ryby. Ve státě Oaxaca můžete narazit na vzácného zajíce Tehuantepec. V jezeře Xochimilco v Mexico City žije Axolotl mexický neboli vodní dráček. Jedná se o jedinečný druh obojživelníka, který vypadá jako chodící ryba. S největší pravděpodobností se však s tímto živočichem ve volné přírodě nesetkáte, protože je velmi vzácný a ohrožený druh.

vyberte si zájezd sipky
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 45.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
15.10. - 31.10.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Sleva 14 000 Kč - 2 volná místa. Objevte nový okruh s Petrem Šubou - archeologie, gastronomie, turistika, relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
18 dní

termín:
29.10. - 15.11.2023
2023 Velká cesta Yucatánem Sleva 10 000 Kč! Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 56.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.11. - 30.11.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Poslední volná místa. Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 53.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
18.02. - 05.03.2024
2024 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený velký okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Yucatán. Zájezd doprovází Petr Šuba. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.03. - 09.04.2024
2024 Velká cesta Yucatánem Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Zobrazit další zájezdy