Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Celní předpisy při cestě do Mexika

Co s sebou můžete vzít na dovolenou do Mexika a co naopak ne, abyste se vyhnuli nepříjemnostem při celní kontrole?

Jak jste se mohli dočíst v minulém článku, pokud cestujete do Mexika z Evropy, máte povinnost při své první návštěvě Mexika na letišti předložit všechna svá zavazadla k celní kontrole.

Celní předpisy - dovolená v Mexiku

Věci osvobozené od cla v Mexiku

Od cla jsou osvobozeny osobní věci do 1 000 USD/osobu (při neobchodním dovozu) v množství, které odpovídá době vašeho pobytu v Mexiku. Bezcelně můžete dovážet také:

  • dalekohled, fotoaparát, kameru, televizi (12 palců), radio nebo přehrávač, již exponovaný nebo nafilmovaný materiál, až 20 CD disků, 2 filmy DVD, přenosný psací stroj nebo notebook, mobilní telefon nebo pager, videopřehrávač, hudební nástroj přenosný jednou osobou, stan a kempinkové vybavení, soubor rybářského náčiní, lyže, 5 užitých hraček (je-li cestující nezletilý), 2 tenisové rakety, osobní sportovní vybavení sloužící pro 1 osobu, bezmotorový člun do délky 5,5 m, vodní kluzák s plachtou nebo bez plachty, knihy, časopisy, osobní léky (v případě psychotropních látek je nutno doložit lékařský předpis).

Pokud jste starší 18 let, můžete si dovést 20 krabiček cigaret, 25 doutníků nebo 200 gramů tabáku a až 3 l vína, piva nebo nějakého likéru.

V případě, že by mexické celní orgány zjistily dovoz věcí nad povolené limity, cestující dostane pokutu ve výši 100 – 300 % tržní hodnoty zboží.

Pozor na to, co do Mexika dovážíte

Do Mexika je zcela zakázáno dovážet drogy a omamné látky. Bez příslušného povolení nesmíte dovážet zbraně, patrony, výbušniny. Bez povolení je do Mexika zakázán také dovoz: čerstvého ovoce, zeleniny, masných výrobků, mléčných výrobků, chemických, farmaceutických a biologických výrobků pro zemědělskou potřebu. Mexické Ministerstvo zemědělství však vydalo seznam živočišných výrobků, jejichž dovoz je turistům za splnění určitých podmínek povolen. Více informací zde…

Cestování do Mexika s mazlíčkem

Co musíte splnit, když chcete jet do Mexika se svým čtyřnohým miláčkem? V případě psů a koček je požadováno lékařské potvrzení o dobrém zdravotním stavu a platný očkovací průkaz s potvrzením očkování proti vzteklině. Na bližší okolnosti se vzhledem k měnícím se pravidlům informujte přímo na Velvyslanectví Mexika v Praze (kontakty najdete zde).

Cestování do Mexika s mazlíčkem - Avetour

 

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.02. - 02.03.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán Nezapomenutelné zážitky na poznávací dovolené po Mexiku včetně poloostrova Yucatán v doprovodu Petra Šuby! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
07.03. - 23.03.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán Poznávací okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Yucatán, Chiapas, Oaxaca, Puebla, Federální District Mexico - zájezd doprovází Petr Šuba více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
27.03. - 12.04.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán TOP program po Mexiku s omezenou kapacitou účastníků skupiny! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
20.04. - 03.05.2022
2022 Mexiko středozápad Exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem s koupáním v Tichém oceánu! více zde »