Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Guadalupe: Místo které svým zázrakem ovlivnilo celou Latinskou Ameriku

Asi 7 km od Mexico City se nachází jedno z nejvýznamnějších poutních míst na světě - Guadalupe. Největší nápor místo zažívá 12. prosince, kdy sem tisíce poutníků přichází uctít událost, k níž došlo v roce 1531. Co se tu odehrálo?

Zjevení v Guadalupe

K nejnavštěvovanějším místům hlavního města Mexika, patří klášter Panny Marie z Guadalupe na vrcholu kopce Tepeyac, tedy na místě, kde se v roce 1531 (a pak i několikrát poté) zjevila Juanu Diegovi Panna Marie.

Guadalupe v Mexiku

Nejposvátnější mexické poutní místo Guadalupe

Netrvalo dlouho a kolem tohoto zázraku vznikl kult, vyobrazení Panny Marie Guadalupské se stalo proslulým a s jeho kopiemi se budete na dovolené v Mexiku setkávat na každém kroku. Nuestra Seňora de Guadalupe se stala patronkou Mexika a posléze i celé Latinské Ameriky.

Na místě je nyní několik kostelů, kaplí a muzeí. Nejvýraznější jsou dvě baziliky, přičemž ta původní, zasvěcená Panně Marii Guadalupské z roku 1907, jen s obtížemi odolávala náporu věřících a díky nestabilitě základů se začala propadat. Dnes už v ní sídlí „pouze“ muzeum s pozoruhodnou sbírkou obrazů z koloniálního období a se sbírkou asi tří tisíc masek. Hned vedle však byla v roce 1970 postavena velmi moderní nová basilika, která pojme až 40 tisíc lidí. Kritici však uvádějí, že spíše než posvátné místo, připomíná sportovní stadion, a to nejen svým zevnějškem ale i interiéry.

Guadalupe Mexiko

Obraz Panny Marie Guadalupské

S obrazem Panny Marie Guadalupské to Mexičané vyřešili s důvtipem. Je zavěšen nad oltářem, ale v podlaze oltáře je velký otvor, kterým je možné obraz vidět i z nižšího podlaží basiliky. Aby se lidé při prohlížení obrazu nehromadili, je ho možné vidět pouze z jednoho ze čtyř pojízdných pásů – v obou směrech dva. Obdivovatelé obrazu tak nijak neruší mše, které zde probíhají téměř nepřetržitě a jsou velmi výpravné.

Pro Mexičany je Guadalupe symbolem jejích národní identity. Poutní místo navštíví každoročně desítky milionů poutníků.

vyberte si zájezd sipky
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 45.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
15.10. - 31.10.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Sleva 14 000 Kč - 2 volná místa. Objevte nový okruh s Petrem Šubou - archeologie, gastronomie, turistika, relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
18 dní

termín:
29.10. - 15.11.2023
2023 Velká cesta Yucatánem Sleva 10 000 Kč! Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 56.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.11. - 30.11.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Poslední volná místa. Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 53.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
18.02. - 05.03.2024
2024 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený velký okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Yucatán. Zájezd doprovází Petr Šuba. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.03. - 09.04.2024
2024 Velká cesta Yucatánem Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Zobrazit další zájezdy