Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Historické městečko Puebla na úpatí sopky Popocatepetl

Španělská koloniální architektura se sopkou v pozadí a domy zdobené typickými kachličkami jsou tak okouzlující, že byly zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Vítejte v mexickém městě Puebla.            

 Mexické městečko Puebla

Jedinečná španělská koloniální architektury Puebly

Město Puebla bylo postaveno v roce 1531 na zelené louce. Leží asi 100 km východně od Mexico City na úpatí sopky Popocatepetl, ve výšce 2 160 metrů nad mořem. Zachovaly se zde především náboženské svatostánky a další s nimi spřízněné budovy.

Historické centrum Puebly tvoří Zócalo - stinné náměstí s krásnou katedrálou, lemované kostely, paláci a dalšími stovkami koloniálních budov (převážně barokní a neoklasické tendence), které jsou zdobené ručně malovanými kachlemi - tak jak to bylo kdysi zvykem ve Španělsku. Španělská koloniální architektura je tak okouzlující, že byly mnohé zdejší stavby zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO (1987).

Krásná katedrála Neposkvrněného početí

Pueble dominuje katedrála Neposkvrněného početí z roku 1649, která je druhou největší katedrálou v celém Mexiku. Vysvětil ji puebelský biskup Juan de Palafox. V její architektuře se prolíná renesance se zdobným barokem. Sloupy, obklopující rozlehlé nádvoří, nesou sochy andělů, které se staly symbolem města. Ostatně celé jméno města zní Puebla de Los Angeles. Sochy a věže katedrály jsou tak vysoké, že se skoro nevejdou do objektivu vašeho fotoaparátu. 

Městečko Puebla v Mexiku

Malovaná keramika a skvělé jídlo v Pueble

Přemýšlíte, co si z Puebly dovést domů? Kupte místní ručně malované keramické výrobky, pojmenované po španělském městě Talavera. Keramika má různé podoby - talíře, šálky, vázy či obkladové dlaždice. Původně se jednalo pouze o modrý dekor na bílém podkladu, dnes však najdete různobarevné motivy prozrazující španělsko-arabské i mexické domorodé vlivy.

Pokud vám po exkurzi památkami vyhládne, rozhodně ochutnejte Mole poblano - jídlo, které v Pueble vzniklo a v celém Mexiku ho napodobují. Jde o kořeněnou čokoládovou omáčku, kterou se obvykle přelévá krůtí či kuřecí maso. 

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
08.02. - 24.02.2021
2021 Guatemala, Mexiko, Belize, Honduras Indiánské obyvatelstvo, koloniální města, sopky, tropické řeky, moře, archeologické zóny, zajímavá gastronomie... více zde »
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
13.10. - 29.10.2020
2020 Mexiko speciál Speciální program - koloniální města, archeologie, gastronomie, řemeslná výroba, moře a pláže, přírodní výtvory a etnografie v doprovodu Petra Šuby více zde »
Cena včetně tax: 64.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
13.10. - 29.10.2020
2020 Guatemala, Mexiko, Belize, Honduras Celá cesta je jako mayský náhrdelník složena z pestrých kamínků: indiánské obyvatelstvo, koloniální města, sopky, tropické řeky, moře, archeologické zóny, zajímavá gastronomie více zde »
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
01.11. - 17.11.2020
2020 Velký okruh Mexikem + Yucatán Velký poznávací okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Yucatan, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Federální District Mexico více zde »
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
02.11. - 15.11.2020
2020 Mexiko klasik Exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem - zájezd doprovází skvělý Petr Šuba více zde »
Zobrazit další zájezdy