Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Historické městečko Puebla na úpatí sopky Popocatepetl

Španělská koloniální architektura se sopkou v pozadí a domy zdobené typickými kachličkami jsou tak okouzlující, že byly zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Vítejte v mexickém městě Puebla.            

 Mexické městečko Puebla

Jedinečná španělská koloniální architektury Puebly

Město Puebla bylo postaveno v roce 1531 na zelené louce. Leží asi 100 km východně od Mexico City na úpatí sopky Popocatepetl, ve výšce 2 160 metrů nad mořem. Zachovaly se zde především náboženské svatostánky a další s nimi spřízněné budovy.

Historické centrum Puebly tvoří Zócalo - stinné náměstí s krásnou katedrálou, lemované kostely, paláci a dalšími stovkami koloniálních budov (převážně barokní a neoklasické tendence), které jsou zdobené ručně malovanými kachlemi - tak jak to bylo kdysi zvykem ve Španělsku. Španělská koloniální architektura je tak okouzlující, že byly mnohé zdejší stavby zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO (1987).

Krásná katedrála Neposkvrněného početí

Pueble dominuje katedrála Neposkvrněného početí z roku 1649, která je druhou největší katedrálou v celém Mexiku. Vysvětil ji puebelský biskup Juan de Palafox. V její architektuře se prolíná renesance se zdobným barokem. Sloupy, obklopující rozlehlé nádvoří, nesou sochy andělů, které se staly symbolem města. Ostatně celé jméno města zní Puebla de Los Angeles. Sochy a věže katedrály jsou tak vysoké, že se skoro nevejdou do objektivu vašeho fotoaparátu. 

Městečko Puebla v Mexiku

Malovaná keramika a skvělé jídlo v Pueble

Přemýšlíte, co si z Puebly dovést domů? Kupte místní ručně malované keramické výrobky, pojmenované po španělském městě Talavera. Keramika má různé podoby - talíře, šálky, vázy či obkladové dlaždice. Původně se jednalo pouze o modrý dekor na bílém podkladu, dnes však najdete různobarevné motivy prozrazující španělsko-arabské i mexické domorodé vlivy.

Pokud vám po exkurzi památkami vyhládne, rozhodně ochutnejte Mole poblano - jídlo, které v Pueble vzniklo a v celém Mexiku ho napodobují. Jde o kořeněnou čokoládovou omáčku, kterou se obvykle přelévá krůtí či kuřecí maso. 

vyberte si zájezd sipky
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 45.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
15.10. - 31.10.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Sleva 14 000 Kč - 2 volná místa. Objevte nový okruh s Petrem Šubou - archeologie, gastronomie, turistika, relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
18 dní

termín:
29.10. - 15.11.2023
2023 Velká cesta Yucatánem Sleva 10 000 Kč! Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 56.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.11. - 30.11.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Poslední volná místa. Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 53.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
18.02. - 05.03.2024
2024 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený velký okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Yucatán. Zájezd doprovází Petr Šuba. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.03. - 09.04.2024
2024 Velká cesta Yucatánem Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Zobrazit další zájezdy