Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Mexičané: V čem jsou proti nám Čechům rozdílní?

Do Mexika je to od nás téměř 10 tisíc kilometrů daleko. Vzdálení jsou nám Mexičané ale nejen kilometry, ale také povahou nebo třeba svým vzhledem. Jací jsou obyvatelé Mexika? V čem jsou jiní než my Češi? Možná budete překvapení.

Jací jsou Mexičané?

Mexičané - jací jsou

Mexičané jsou velice pozitivní, energičtí lidé, kteří se rádi baví. K ostatním jsou velmi otevření. Na druhou stranu jim koluje v žilách ohnivá krev indiánských předků, takže umí být i vznětliví a bouřliví.

Pokud se s Mexičanem na něčem domluvíte, obrňte se dávkou trpělivosti. Co se týče dochvilnosti, pár minut nebo třeba čtvrt hodinka zpoždění není v mexických poměrech nic neobvyklého. Omluvy a vysvětlení jsou zvykem až po hodinovém zpoždění.

Čas schůzky a smluvené lhůty Mexičané oproti nám Čechům vnímají spíše orientačně. Pověstné „maňána“ = česky zítra, tak reálně může znamenat za 2 dny nebo dokonce za týden, podobně jako v ostatních španělsky hovořících zemích.

Na první pohled je většina Mexičanů menšího vzrůstu. Pokud měříte víc jak 180 cm, je dost možné, že na ulici budete ostatní převyšovat. Maličké jsou i mexické ženy. To však platí pouze o výšce, co se šířky týče, strčili by nás Mexičané hravě do kapsy.

Mexičtí muži

Přestože sluníčko praží, téměř nezavadíte o Mexičana, který by měl na očích sluneční brýle. Žádnou fámou však není to, že Mexičané nosí rádi klobouky. Ve většině případů však nejde o mexická sombrera, jak je známe z televize. Nosí se zde spíše slaměné klobouky ve stylu kovboje. Na čem si však muži z Mexika nechávají záležet, jsou boty a vlasy. Snad každý nosí nagelované vlasy. Obuv mají převážně černou a vždy čistou a dobře upravenou. Není divu, na každém kroku zde narazíte na nějakého čističe botů.

Mexické ženy

Ženy v Mexiku mají krásné, dlouhé a husté vlasy. Těch s krátkými vlasy je zhruba stejně jako mužů, kteří nenosí nagelované vlasy. Málo. Ženy jsou zde krásné i méně pohledné. Oproti Češkám mají o něco širší obličej. Překvapivé je, kolik z nich je obézních. Za kila navíc se však rozhodně nestydí, možná dokonce naopak.

Náboženství v Mexiku

Mexičané jsou silně věřící. Patří dokonce k nejvíce pobožným národům na světě. Ostatně, je to vidět všude kolem. Malé i větší kříže můžete vidět na každém kroku. Jsou honosně zdobené, nechybí řetízky, květiny ani obrázky. Svatyně najdete v obchodním domě, v hotelu, na nádraží, v menší podobě je s sebou vozí dokonce i řidiči autobusů.

Mexičané - ženy a muží

vyberte si zájezd sipky
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 45.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
15.10. - 31.10.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Sleva 14 000 Kč - 2 volná místa. Objevte nový okruh s Petrem Šubou - archeologie, gastronomie, turistika, relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
18 dní

termín:
29.10. - 15.11.2023
2023 Velká cesta Yucatánem Sleva 10 000 Kč! Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 56.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.11. - 30.11.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Poslední volná místa. Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 53.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
18.02. - 05.03.2024
2024 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený velký okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Yucatán. Zájezd doprovází Petr Šuba. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.03. - 09.04.2024
2024 Velká cesta Yucatánem Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Zobrazit další zájezdy