Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Mexické letovisko Puerto Escondido

Pobřeží Oaxaca se táhne z východu na západ, od hranic se státem Guerrero po Chiapas. V této oblasti mezi obyvateli můžete narazit na Zapotéky, v menším množství pak také Mixtéky. Kultury se tu v minulosti smísily, ale mnozí z indiánů dosud hovoří původními jazyky a drží tradice svých předků. My se však v dnešním článku zaměříme na turisticky frekventovanější místo, a to malebné letovisko Puerto Escondido, které se nachází právě při pobřeží Oaxaca.

Skrytý přístav Puerto Escondido

Puerto Escondido (v překladu „skrytý přístav") je jedním z nejrušnějších a turisticky nejvyhledávanějších míst pobřeží Oaxaca. Letovisko je přímo spojeno s městem Oaxaca a s Pochutlou. A jako první ho objevili surfaři, kteří se sem za vlnami, které patří mezi nejlepší na světě vůbec, museli protloukat po kilometrech nezpevněných cest. Až v 70. letech tu byla vybudovaná první pevná silnice. Dnes sem na surfařské soutěže míří nejen mnoho surfařů, ale také významných aerolinek plných turistů.
Mexiko - Puerto Escodido

Fiesta a surfařské soutěže

Nejznámější surfařské soutěže se tu konají v srpnu a v polovině listopadu. A právě ta listopadová se prolíná s městskou fiestou, což dělá s Puerto Escondido lákavou destinaci. Fiestu tvoří týdenní živé oslavy, na kterých nechybí zajímavé kulturní akce, závody ve sportovním rybolovu a je přehlídkou mexické krásy. 18. prosince tu vrcholí velký festival na oslavu Panny Marie Osamocené (patronky rybářů). Toho dne místní rybáři svou svatou patronku berou na procesí na otevřeném moři a odplouvají z hlavní pláže.

Turistická lákadla Puerto Escondido

Puerto Escondido je jedním z měst, která sice trvale slouží návštěvníkům. Přesto se mu podařilo zachovat si svůj osobitý ráz a atmosféru. Hlavním lákadlem pro turisty je tu pěší zóna El Adoquín (v překladu „dlažební kostka"). Je dlouhá čtyři bloky a její ruch ustává snad pouze za nejrozpálenějšího letního poledne, nebo když se přižene prudký déšť. Jinak žije prakticky bez ustání.

Kombinace zahraničních a domácích návštěvníků je tu ale příjemná, ceny jsou rozumné a v otevřených jídelních přímo na písku vám mohou místní naservírovat třeba i čerstvé mořské plody. Pláží lemovanou palmami se můžete vydat na centrální pláž Playa Marinero, odkud na vás budou děti mávat cetkami a drobnostmi, které zde můžete nakoupit. V poledne sem míří také rybáři se svými úlovky.

Pokud patříte mezi milovníky slunce a mořských plodů, můžete se nechat vyvést do blízkého Puerto Angelito a na Playa Carrizalillo (dostupné je pěšky nebo taxíkem), kde v prostých chatrčích dostanete k snědku smaženou rybu, ceviche, pivo či sodu.

Mexiko - drinkNa kopcích směrem na západ, v komunitách Carrizalillo a Rinconada začínají vyrůstat soukromé vily, domy, a hotely s restauracemi. V oblasti Bacocho pak najdete několik málo lepších diskoték a možností k ubytování.

Na východ od hlavních pláží si můžete popovídat se surfaři v jedné z dvoupodlažních restaurací s palmovými došky a vyhlížet s nimi vlny na romantické Playa Zicatela.

Nejlepší koktejl při západu slunce si můžete dát v některé z restaurací a barů na pláži Zicatela nebo na velkém trávníku při Hotelu Posada Real na Playa Bacocho.

Kde se to bude nejvíce líbit vám? To už necháme na vás.

 

 

vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
12.10. - 28.10.2021
2021 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený poznávací okruh v doprovodu skvělého Petra Šuby více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
03.11. - 16.11.2021
2021 Mexiko klasik Předkládáme Vám atraktivní program – exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
23.11. - 09.12.2021
2021 Velký okruh Mexikem + Yucatán Nabitý poznávací okruh Mexikem s Yucatánem! Zájezdem provází Petr Šuba více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 57.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.01. - 09.02.2022
2022 Guatemala, Mexiko, Belize, Honduras Celá cesta je jako mayský náhrdelník složena z pestrých kamínků: indiánské obyvatelstvo, koloniální města, sopky, tropické řeky, moře, archeologické zóny, zajímavá gastronomie více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
15.02. - 28.02.2022
2022 Mexiko klasik Předkládáme Vám atraktivní program – exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem více zde »
Zobrazit další zájezdy