Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Mexické mariachi

Co znamená mariachi? Někde jste to slovo slyšeli, ale netušíte, co si pod ní vybavit? Napovíme, jde o něco typicky mexického a souvisí to s hudbou, láskou a láskou k Mexiku...

Mexické mariachi

Mariachi je souhra strunných a dechových hudebních nástrojů, která má silné kořeny v mexické identitě a v cítění populárních zvyků a tradic. Zahrnuje širokou škálu rytmů. Vždy však platí, že hudební provedení je velmi procítěné a hudebníci na každou notu přenáší své hluboké city. Není to totiž jen o umění hrát na nástroj. Hudebník představuje druhou neoddělitelnou součást Mariachi. „Smysl pro cit“ je to, co dává život kvalitám hudebních nástrojů a jak sami Mexičané říkají, hudebník musí být se svým nástrojem citově spojen - jinak to není ono. 

Jaké je složení typického mariachi?

Typické mariachi je složené z trumpet, houslí, vihuely, kytary a guitarrónu. Trumpety, housle a kytaru nejspíš znáte. Ale co ostatní zmíněné nástroje? Vihuela je typický mexický hudební nástroj o pěti strunách. Je podobná klasické kytaře, ale má jen čtyři pražce. Guitarrón je šestistrunný mexický hudební nástroj. Podobá se kytaře, ale nemá pražce na hmatníku a vytváří nižší tóny v rozsahu dvou oktáv. 

Mexiko - mariachi 

Nejznámější písně mariachi a oděv hudebníků

K nejznámějším písním patří La Ranchera, Ranchera de Amor nebo romantické bolero. Většina z nich je o lásce a hlubokých citech. Mezi vůbec nejznámější patří Serenáta. Hraje se a zpívá v noci pod okny domu, kde bydlí žena, kterou se zamilovaný muž snaží získat. 

Typické oblečení hudebníků Mariachi je „Charro Mexicano“ (charro = mexický vesničan). Charros mají nejčastěji černé oblečení se zdobením ze stříbrného materiálu na švech kalhot, zdobené sako a sombrero s širokou patkou s barevným zdobením a ornamenty. 

vyberte si zájezd sipky
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 45.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
15.10. - 31.10.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Sleva 14 000 Kč - 2 volná místa. Objevte nový okruh s Petrem Šubou - archeologie, gastronomie, turistika, relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
18 dní

termín:
29.10. - 15.11.2023
2023 Velká cesta Yucatánem Sleva 10 000 Kč! Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 56.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.11. - 30.11.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Poslední volná místa. Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 53.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
18.02. - 05.03.2024
2024 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený velký okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Yucatán. Zájezd doprovází Petr Šuba. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.03. - 09.04.2024
2024 Velká cesta Yucatánem Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Zobrazit další zájezdy