Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Mexické město San Andrés Tuxtla provoněné doutníky

Milovníky tabáku a doutníků potěší zastávka v mexickém městečku San Andrés Tuxtla. Kromě zajímavé historie města se ze zdejšího tabáku vyrábí jedny z nejlepších doutníků na světě.

San Andrés Tuxtla Mexiko

Krátce o městě San Andrés Tuxtla

San Andrés Tuxtla je střediskové městečko v mexickém státě Veracruz. Městečko je proslulé zejména tabákem a svou ruční výrobou mexických doutníků. Tabák se tu ostatně pěstuje téměř všude v okolí města. Zdejší nejznámější výrobce cigaret, Te Amo, je považován za jednu z nejlepších značek na světě. Město patří k turisticky klidnějším, takže si budete moci pohodlně užít autentickou atmosféru běžných dní bez front a přemrštěných cen.

Historie mexického města San Andrés Tuxtla

Název "Tuxtla" je odvozen od Nahuatl a znamená něco jako "králičí místo", San Andrés odkazuje na patrona města svatého Ondřeje, který je zde oslavován 29. a 30. listopadu.

V 16. století oblast patřila provincii Santiago Tuxtla. San Andrés Tuxtla vzniklo v roce 1530, krátce poté, co došlo k erupci sopky San Martín Volcano, která vytlačila obyvatele údolí na území dnešního města San Andrés Tuxtla.

Historie spojená s tabákem odstartovala v roce 1830 s přílivem Kubánců a Evropanů, kteří rychle zjistili, že zde převládají klimatické podmínky vhodné pro pěstování jemného tabáku. Město a celá okolní oblast se stalo centrem mexické výroby jemného tabáku, který se většinou používá při výrobě doutníků.

San Andrés Tuxtla Mexiko

Zajímavosti města a jeho okolí

Město se rozprostírá kolem náměstí Parque Lerdo s kruhovitým kioskem uprostřed. Každou neděli se zde pořádají umělecké výstavy nebo kulturní akce s tradiční hudbou a tancem.

Dominantou města je katedrála sv. Josefa a sv. Ondřeje z roku 1870 s elegantními zvonovými věžemi a střízlivou fasádou v neoklasickém stylu. Hlavním muzeem je Regionální muzeum San Andrés Tuxtla, které vystavuje regionální exponáty, z nichž mnohé předměty darovali přímo obyvatelé. V provozu je od roku 2008 a vystavené věci zachycují jak hispánskou a olméckou historii, tak vývoj tabákového průmyslu, zejména v 19. století.
Sbírka hispánských artefaktů je k vidění také v Casa de Cultura, kde se mimo jiné koná nespočet kulturních akcí pro místní. Ve městě se nachází řada starých domů se zahradami a terasami z období největšího rozkvětu města. Park Parque Chichipilco je populární zejména jako místo k trávení volného času pro rodiny a je dějištěm pravidelných kulturních událostí.

K nejvyhledávanějším atraktivitám města patří, vzhledem k dlouholeté tradici pěstování a zpracování tabáku, prohlídky výroby doutníků. Kousek od města San Andrés Tuxtla se nachází vodopád Eyipantla, který je asi 40 metrů vysoký a 50 metrů široký.

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.02. - 02.03.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán Nezapomenutelné zážitky na poznávací dovolené po Mexiku včetně poloostrova Yucatán v doprovodu Petra Šuby! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
07.03. - 23.03.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán Poznávací okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Yucatán, Chiapas, Oaxaca, Puebla, Federální District Mexico - zájezd doprovází Petr Šuba více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
27.03. - 12.04.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán TOP program po Mexiku s omezenou kapacitou účastníků skupiny! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
20.04. - 03.05.2022
2022 Mexiko středozápad Exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem s koupáním v Tichém oceánu! více zde »