Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Mexiko ve znamení sportu

Patříte k fanouškům sportu a i dovolenou se snažíte, alespoň náznakem, propojit s nějakou sportovní aktivitou? Podívejme se společně, jaké sporty v Mexiku letí.

Sporty v Mexiku

Ve velkých hotelových resortech seženete vybavení pro golf, tenis, surfování, potápění, rybaření, jízdu na koni, někde dokonce i pro lov, prakticky bez problému. Jde totiž o běžné turistické sportovní aktivity, které zahraniční návštěvníci vyžadují. Mexiko k nim má navíc ideální podmínky. K těm vůbec nejčastějším sportům patří:

  • Sportovní rybaření – velice populární je hlavně na Baja California a ve velkých pacifických rezortech při pobřeží. Sladkovodní rybaření se v Mexiku teprve rozvíjí, zejména při velkých přehradách v severní části Mexika.
  • Potápění a šnorchlování – běžnou záležitostí je potápění a šnorchlování podél karibského pobřeží, kde se také nacházejí světoznámá potápěčská místa (ostrov Cozumel a jeho korálová bariéra).
  • Surfování – pacifické pobřeží je stále oblíbenějším centrem surfařů. Obtížné však může být shánění surfařského vybavení, které snad jen s výjimkou Acapulca a Mazatlánu, běžně k dostání většinou není. Nejoblíbenější surfařské lokality jsou na Baja California a na oaxackém pobřeží. Největší vlny očekávejte v okolí Lázaro Cárdenas.
  • Jeskyňářství – až třetina mexického území se nachází na vápencovém podloží. Ve většině mexických států tak najdete zajímavé jeskyně a skalní útvary, jež doslova vybízejí ke zkoumání.

     Mexiko sporty - jeskyně

Populární divácké sporty v Mexiku

Pokud přece jenom sport raději pozorujete, než aktivně provozujete, určitě se vydejte na jeden z typických mexických sportů pro diváky:

  • Fotbal – je hlavním diváckým sportem v Mexiku. Tuzemské týmy sice nejsou kdovíjak úspěšné ve světě, sledování fotbalových zápasů a jejich atmosféra je však velkým zážitkem nejen pro Mexičany.
  • Jaialai – sport známý také jako frontón nebo pelota, je ruční míčová hra, běžně provozovaná ve větších městech. Hra je sama o sobě velmi rychlá. Hráči mají k ruce připevněnou speciální lopatku a body se získávají úderem do míče o zadní stěnu, jako třeba u squashe. Skóre se počítá v podobě zisku nebo ztráty. Tento sport je převážně určený pro hazardní hráče.
  • Wrestling – jde o sport, při němž zápasníci nosí masky (například komiksového hrdiny Batmana), a pokud by o svou masku přišli a jejich identita byla vyzrazena, budou ze zápasu nemilosrdně vyloučeni. Masky se netočí jen okolo superhrdinů, někteří zápasníci parodují politiky nebo jiné veřejně známé osobnosti.
  • Býčí zápasy – každé město v Mexiku má svoji arénu a Plaza México v Mexico City je dokonce největší arénou na světě. Mexičtí toreros jsou známí svoji krutostí a jsou tedy velice žádaní i ve Španělsku. Více o býčích zápasech se dočtete v článku: Mexické býčí zápasy alá Corrida.
  • Mexická ródea – známá také jako charreadas jsou populární zejména v severní části Mexika. Poutavé jsou nejen stylem, ale také kostýmy a skvělou atmosférou.
  • Kohoutí zápasy – v Mexiku jsou stále, i přes velkou vlnu odporu, legální. Obvykle jsou spojené se sázkami na kohoutího vítěze zápasu.

      Mexiko sporty - fotbal

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.02. - 02.03.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán Nezapomenutelné zážitky na poznávací dovolené po Mexiku včetně poloostrova Yucatán v doprovodu Petra Šuby! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
07.03. - 23.03.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán Poznávací okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Yucatán, Chiapas, Oaxaca, Puebla, Federální District Mexico - zájezd doprovází Petr Šuba více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
27.03. - 12.04.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán TOP program po Mexiku s omezenou kapacitou účastníků skupiny! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
20.04. - 03.05.2022
2022 Mexiko středozápad Exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem s koupáním v Tichém oceánu! více zde »