Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Nejznámější turistická místa Mexika

Hlavní město Mexico City

Dnešní Mexico City, jedno z největších metropolí světa, stojí na troskách aztéckého města Tenochtitlán, a jeho historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Ve městě je spousta zajímavých poutních, ale i zábavních atraktivit, které stojí za zhlédnutí. Celé Mexico City je však velmi rozsáhlé a je tak třeba zvážit, na která místa se vydat. Abyste stihli všechno, potřebovali byste alespoň měsíc!

Letovisko Acapulco

Acapulco je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek Mexika, kam turisté jezdí obdivovat bílé pláže a krásné moře. Přestože sem turisté nejezdí primárně za památkami, i tu najdete zajímavé kousky historie. Prohlédnout si můžete například náměstí Zócalo, církevní stavby či historickou pevnost San Diego s výhledem na přístav. Centrum města tvoří pobřežní promenády táhnoucí se podél celé zátoky, která tvoří charakteristický půlměsíc. Navštívit zde můžete tématický aquapark Mágico Mundo Marino, delfinárium či dětský park. Mnoho příležitostí nabízí letovisko také milovníkům vodních sportů a dobrého mexického jídla.

Město Oaxaca a Monté Albán

Oaxaca je místo plné zajímavých katedrál a kostelů. Za zmínku určitě stojí překrásná katedrála Santo Domingo, kterou zdobí plátkové zlato. K nejvyhledávanějším místům Mexika patří také Monte Albán ( v těsné blízkosti Oaxaca) s unikátními pozůstatky domorodé kultury Zapotéků a Mixtéků na pyramidové Bílé hoře.

Poloostrov Yucatán

Nejjižněji položený tropický poloostrov Mexika - Yucatán je tvořen vápencovou plošinou s krasovými tvary. Tato rozmanitost přírody spolu s kombinací dávných indiánských a španělských prvků dělá z Mexika stále oblíbenější cestovatelskou destinaci. Asi nejoblíbenějším letoviskem je lázeňské město Cancún, omývaný teplými vodami Karibského moře. Cancún býval původně pouze malým ostrůvkem při pobřeží. S pevninou je tento ostrov dnes spojen dvěma mosty a právě na pevnině se nachází hlavní turistická část plná hotelů, které zde v posledních letech vyrostly jako houby po dešti. Cancún je letovisko s nekonečnými plážemi a spoustou luxusních obchodů. Pokud hledáte klidnou destinaci k odpočinku, nebude to pro vás to pravé ořechové. 

K nejzajímavějším vzpomínkám dávné historie Yucatánu patří bez pochyby charizmatické mayské památky Chichén Itzá a Tulum nebo i něco vzdálenější Uxmal.

Nasaďte sombrero, jede se do Mexika!

 

 

 

 

vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
12.10. - 28.10.2021
2021 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený poznávací okruh v doprovodu skvělého Petra Šuby více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
03.11. - 16.11.2021
2021 Mexiko klasik Předkládáme Vám atraktivní program – exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
23.11. - 09.12.2021
2021 Velký okruh Mexikem + Yucatán Nabitý poznávací okruh Mexikem s Yucatánem! Zájezdem provází Petr Šuba více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 57.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.01. - 09.02.2022
2022 Guatemala, Mexiko, Belize, Honduras Celá cesta je jako mayský náhrdelník složena z pestrých kamínků: indiánské obyvatelstvo, koloniální města, sopky, tropické řeky, moře, archeologické zóny, zajímavá gastronomie více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
15.02. - 28.02.2022
2022 Mexiko klasik Předkládáme Vám atraktivní program – exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem více zde »
Zobrazit další zájezdy