Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

O mexických Vánocích hledají Marie s Josefem přístřeší

Vánoční svátky jsou v Mexiku spojené s rodinnými setkáními a dobrým jídlem. Vánoce Mexičané prožívají naplno až od 16. prosince, kdy začíná období posadas. Podle mexické tradice si v této době lidé připomínají biblický příběh o Marii a Josefovi, kteří před porodem těžko hledali útočiště. Mexičané z jedné ulice chodí v průvodu se svíčkou od jedněch dveří ke druhým, a čekají, kdo ze sousedů jim otevře. Na předem domluveném místě se pak koná oslava, kde členové procesí zazpívají píseň, která o legendě vypráví. Všichni společně si dají občerstvení a zpívají koledy.

Stromky jsou vzácné, vozí je z Kanady

Vanoce - Mexiko

Vánoční výzdoba je hodně pestrá a barevná, jak už to u Mexičanů bývá. tradiční jsou postavičky zvířat vyrozené z vydlabaných tykví naplněné sladkostmi. Domácnosti mívají připravený betlém se sádrovými nebo dřevenými figurkami. Postavičku Ježíška Mexičané umisťují do betlému až na Štědrý večer. Vánoční stromeček je spíš vzácností, protože se dováží až z Kanady a jejich cena je dost vysoká. Řada domácností mívá o Vánocích bohatě malovaný a zdobený svícen “arbol de Navidad“.

Piňata ukrývá hračky a sladkosti

Mexiko - pinatas

Na Štědrý den se v Mexiku schází široká rodina a už od rána se hoduje a popíjí. Tradičním jídlem je nadívaný krocan, treska nebo sekaná. Zvyklosti se u jednotlivých rodin mohou hodně lišit. Na dárky se čeká až do půlnoci a většinou je dostávají jen děti. Bývá zvykem připravit z papíru dutou piňatu, kterou děti rozbijí a vypadnou jim na zem dárky a sladkosti. Balíčky nejsou nijak popsané a záleží na mrštnosti a síle dětí, co se jim podaří urvat. Rodiny s dětmi se pak vrací domů a v soukromí si rozdají ještě dárky mezi sebou. Mladí Mexičané zase vyráží slavit s přáteli až do rána.

vyberte si zájezd sipky
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 45.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
15.10. - 31.10.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Sleva 14 000 Kč - 2 volná místa. Objevte nový okruh s Petrem Šubou - archeologie, gastronomie, turistika, relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
18 dní

termín:
29.10. - 15.11.2023
2023 Velká cesta Yucatánem Sleva 10 000 Kč! Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 56.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.11. - 30.11.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Poslední volná místa. Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 53.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
18.02. - 05.03.2024
2024 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený velký okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Yucatán. Zájezd doprovází Petr Šuba. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.03. - 09.04.2024
2024 Velká cesta Yucatánem Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Zobrazit další zájezdy