Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Ochutnáváme tradiční mexické nápoje

Vydejte se s námi na malou ochutnávku mexických nápojů. Pulque, mezcal, tequila nebo vánoční atole? Co na své dovolené v Mexiku ochutnáte vy?

Melounový džus

Šťávy z čerstvého ovoce

Tradiční nápoj, kterým Mexičané zapíjí oběd a který se popíjí i v průběhu celého dne, jsou čerstvé ovocné šťávy. Recept je jednoduchý, stačí vzít oblíbené ovoce (nejčastěji limetky, meloun, papája, guayava nebo mango) a rozmixovat ho s trochou vody.

Mexické pulque

K nejznámějším mexickým nápojům patří pulque - nápoj ze zkvašené šťávy rostliny agave americana, podobný našemu burčáku. Neupravené bílé pulque má lepkavou, hlenovitou strukturu. Přírodní verze chutná lehce nahořkle až nakysle, ale k dostání je také spousta sladkých příchutí (vynikající je např. mango nebo guayava). Ještě dnes v Mexiku můžete narazit na tradiční hospody, kde se tento nápoj podává - tzv. pulquerie. Obsah alkoholu v pulque se pohybuje v závislosti na prokvašení a obsahu cukru mezi 2 – 8 %.

Hřejivé mexické atole

Atole je tradiční mexický nápoj vyráběný z kukuřice. Celá zrna kukuřice se namáčí asi pět dní ve vodě. Následně se umelou s vodou a tabulkami hnědého nerafinovaného cukru. V Mexiku hotový nápoj seženete v tabulkách nebo v prášku, ochucený různým ovocem či čokoládou v instantní úpravě, takže ho stačí jen nasypat do vody nebo mléka a zamíchat. Atole se pije teplé, oblíbené je hlavně v zimním období, nejvíce na Vánoce. Úplně nejoblíbenější je čokoládovo-skořicové atole, kterému se říká champurrado.

Mexická pálenka mezcal

Oblíbeným mexickým alkoholickým nápojem je mezcal - výrazná pálenka z kaktusů peyotl či mezcal (druh agáve). Někdy je zcela čirý, jindy s mírně zeleným nádechem. K sehnání je také s malým kaktusem uvnitř lahve. Mezcal se vyrábí v 8 státech ve středním a jižním Mexiku, proslulý je hlavně ten z města Oaxaca. Někdy se pro lepší chuť přidává do lahve červ, který se běžně v agave nachází.

Tequila Mexiko

Tequila

Pokud je řeč o mexickém alkoholu, nelze nezmínit tequilu - pálenku ze zkvašené šťávy agáve. Je to čirý nápoj podobný vodce s výraznou nesladkou chutí. Málokdo ví, že tequila je vlastně druh mezcalu. Od jednotlivých druhů mezcalu se liší především původem, zpracováním a chutí, která je čistší a více neutrální. 

vyberte si zájezd sipky
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 45.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
15.10. - 31.10.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Sleva 14 000 Kč - 2 volná místa. Objevte nový okruh s Petrem Šubou - archeologie, gastronomie, turistika, relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
18 dní

termín:
29.10. - 15.11.2023
2023 Velká cesta Yucatánem Sleva 10 000 Kč! Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 56.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.11. - 30.11.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Poslední volná místa. Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 53.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
18.02. - 05.03.2024
2024 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený velký okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Yucatán. Zájezd doprovází Petr Šuba. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.03. - 09.04.2024
2024 Velká cesta Yucatánem Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Zobrazit další zájezdy