Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Potápění se žralokem velrybím - největším žralokem na světě

Šnorchlování se žralokem obrovským (velrybím) je hitem exotických destinací. Oproti svým žraločím příbuzným není člověku nebezpečný. Díky velikosti a skvrnám na těle si ho zaručeně nespletete s jiným druhem.

Velrybí žralok v Mexiku

Žralok obrovský

Žralok obrovský (nebo také žralok velrybí) je největším žijícím žralokem a zároveň největší parybou na světě. Obvykle se dožívá kolem 70 let a dosahuje velikosti kolem 8-9 metrů. Největší potvrzený jedinec měří více než 12 metrů a váží 21 tun. Objevují se však zprávy o jedincích ještě větších rozměrů.

Žralok velrybí je od ostatních druhů snadno rozeznatelný, má totiž světlé skvrny a pruhy na šedo-modro-hnědém pozadí. Skvrny jsou u každého žraloka jedinečné, každého jedince je tedy možné snadno rozeznat. Žralok žije ve vodách volných moří a oceánů tropického a subtropického pásma jako třeba v Indickém oceánu nebo na východě a západě Tichého oceánu, tzn. i ve vodách Mexika nebo Thajska. Jen ojediněle byste na něj narazili ve vodách s teplotou nižší 22 °C.

Šnorchlování se žralokem obrovským

Žralok velrybí pojídá plankton a malé ryby. Jeho velká tlama může mít napříč až 2 metry. Když žralok pluje (obvykle rychlostí kolem 5 km/h), má ji vždy otevřenou a voda mu tak proudí do tlamy, kde má na vnitřní straně výrůstky vytvářející něco jako síto. Na něm pak zůstává zachycený plankton a drobné rybky. Žralok následně zachycený obsah polkne. Pokud žralok obrovský loví hejno drobných ryb, dokáže díky vytvořenému podtlaku část hejna nasát do tlamy a pochutnat si tak na výživné pochoutce.

Potápění se žralokem v Mexiku?

Populární turistickou atrakcí v tropických destinacích, kde se žralok velrybí běžně vyskytuje, je potápění a plavání s tímto kolosem. Zkušení hledači žraloků vás vezmou na plavbu lodí, při níž pozorně sledují hladinu oceánu. Vaším úkolem je pak na povel skočit do vody a plavat spolu s obrovským rybím tělem, co vám budou síly stačit a žasnout nad plujícím obrem. S trochou štěstí se vám povede vytvořit i originální podvodní fotku… 

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.02. - 02.03.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán Nezapomenutelné zážitky na poznávací dovolené po Mexiku včetně poloostrova Yucatán v doprovodu Petra Šuby! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
07.03. - 23.03.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán Poznávací okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Yucatán, Chiapas, Oaxaca, Puebla, Federální District Mexico - zájezd doprovází Petr Šuba více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
27.03. - 12.04.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán TOP program po Mexiku s omezenou kapacitou účastníků skupiny! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
20.04. - 03.05.2022
2022 Mexiko středozápad Exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem s koupáním v Tichém oceánu! více zde »