Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Přírodní podmínky v Mexiku

Mexiko je krásné nejen pro své pláže a turistická letoviska. Je to země různorodých geologických podmínek, se kterými souvisí i pestrost zdejší fauny a flóry. Pojďme si přiblížit pár zajímavostí o území, na kterém se Mexiko rozprostírá.

Pestrá mexická příroda

Mexiko je pestré jak svými geologickými podmínkami, tak širokou škálou druhů rostlinstva a živočichů, se kterými se tu můžete setkat. Roste zde více než 30 tisíc rostlin, včetně tisíce druhů krásných orchidejí. Mexiko je domovem tisíců ptáků, z toho třeba i 50 kolibříků. Plazů, savců a obojživelníků byste tu našli nejméně 1 500 druhů.

K pozorování jsou tu delfíni, velryby a miliony motýlů Danaus plexippus, kteří do Mexika migrují tisíce kilometrů až z daleké Kanady. Najdou se tu místa, kde si ohrožené mořské želvy hrabou svá hnízda pro pozdější mláďata.

Mexiko motýli

Geologické podmínky Mexika

Povrch Mexika je velmi rozmanitý a nechybí tu snad žádný geologický útvar, typický pro západní zeměkouli. Díky náhlým topografickým a klimatickým změnám zůstává Mexiko neuvěřitelně pestrobarevnou přírodní mozaikou.

Suché tropické pouště kontrastují s vlhkými tropickými deštnými pralesy v jižní části Mexika. Honosné sněhem pokryté vrcholky hor ustupují hlubokým kaňonům a působivým propastem. Celé pobřeží obklopují čtyři odlišné druhy vod, kde si přijdou na své nejen potápěči při poznávání mořského dna.

Není divu, že se v tak různorodých přírodních oblastech vyskytují na západní polokouli velmi neobvyklé geologické jevy. Patří mezi ně třeba tři hory, které svou výškou přesahují 5 tisíc metrů, největší shluk kaňonů, řada aktivních sopek nebo dva ohromné a nepravidelné poloostrovy – Baja a Yucatán.

Mexiko příroda

Chráněná krajina

Za posledních deset let se v Mexiku ztrojnásobil počet chráněných oblastí. Rozloha rezervací v úhrnu zaujímá osm miliónů hektarů. Přitom ze 70 rezervací je 24 biosferických rezervací, 44 národních parků, chráněná oblast fauny a flóry a národní mořský park. Mexické ekoturistické atrakce jsou nesmírně různorodé, v závislosti na tom, v které části Mexika se nachází.

Na severu se setkáte s biosférickou rezervací Cortésovo moře. To sousedí s poloostrovem Baja California a Měděným kaňonem, který je světoznámým geologickým divem. Na jihu, při mexickém karibském pobřeží se nachází biosférická rezervace Sian Kaan o rozloze 526 tisíc hektarů. Neméně zajímavá je také oblast Chiapas se šesti národními parky.

 

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
16.02. - 04.03.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
03.03. - 19.03.2023
2023 Velký okruh Mexikem + Yucatán Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího více zde »
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
07.11. - 23.11.2022
2022 Velká cesta Mexikem + Yucatán Dvě volná místa! Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
25.11. - 11.12.2022
2022 Velká cesta Mexikem + Yucatán Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 65.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.01. - 09.02.2023
2023 Guatemala, Mexiko, Belize, Honduras Celá cesta je jako mayský náhrdelník složena z pestrých kamínků: indiánské obyvatelstvo, koloniální města, sopky, tropické řeky, moře, archeologické zóny, zajímavá gastronomie více zde »
Zobrazit další zájezdy