Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Působivé vodopády Agua Azul

Mexický stát Chiapas se pyšní přírodní rozmanitostí, která láká cestovatele z celého světa. Jednou z nejslavnějších přírodních krás jsou vodopády Agua Azul, které patří k nejznámějším v Mexiku.

Vodopád Agua Azul Mexiko

Nejslavnější vodopády Mexika s jasně modrou vodou

V blízkosti Lacandonské džungle a řeky Usumacinta, která rozděluje Mexiko a Guatemalu, se nachází desítky vodopádů. K nejznámějším patří Agua Azul (v překladu "Modrá voda"), které se nachází asi 60 km od Palenque.
Soustava různě vysokých a širokých kaskád vodopádů Agua Azul získala svůj název podle barvy vody, která má při nahromadění jasně modrý odstín.

Modré zbarvení způsobuje vysoký podíl minerálů ve vodě. Okolní vápencové podloží dodává vodopádům zajímavý zvlněný tvar a tvoří mělké i hlubší přírodní nádrže plné blankytně modré vody. V období dešťů se se zvýšenou intenzitou padající vody zvedá ze dna bahno, které odstíny modré oslabují. Kaskády vodopádu jsou ale i tak velmi působivé a stojí za to, je vidět.

Vodopád Agua Azul Mexiko

Kam se vydat při objevování Agua Azul?

K nejlepším zážitkům bezesporu patří výšlapy kolem vodopádů. Ve vodách Aqua Azul se ale můžete i vykoupat. Kousek od vstupu, v místech, kde se nachází vodní bazény a tůně, si můžete dokonce zaplavat. Ovlažit se můžete ale i na dalších místech na trase kolem vodopádů. Jen respektujte značení, některé proudy jsou nebezpečné. Síla vody je jasně pozorovatelná na kořenech stromů, jejichž kořeny se ohýbají do úhlu 90 stupňů.

 

Oblíbenou trasou je například uměle vybudovaná cesta po straně vodopádu. Nabízí skvělé výhledy na menší vodopády, jež se následně spojují a vytvářejí větší kaskádu. Doporučujeme se vydat co nejdál. S větší vzdáleností od vstupu budete mít více soukromí a budete moct načerpat energii ze zdejší okouzlující přírody - bez ruchů brebentících davů a stánkařů.

 

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.03. - 09.04.2024
2024 Velká cesta Yucatánem Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Cena včetně tax: 57.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
08.04. - 24.04.2024
2024 Velká cesta Mexikem + Yucatán Koloniální města, archeologie, gastronomie, řemeslná výroba, přírodní útvary, etnografie v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 57.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
18.02. - 05.03.2024
2024 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený velký okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Yucatán. Zájezd doprovází Petr Šuba. více zde »