Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Snídaně v Mexiku: Co snídají Mexičané?

V Mexiku jsou tradiční velké snídaně, které vás nakopnou na celý den, tzv. almuerzo. Mexičané si totiž snídani skutečně vychutnávají a umí si na ni udělat čas. Jak vypadá typická mexická snídaně? A jak ta vaše?

Snídaně v Mexiku

Mexičané snídají zejména míchaná vajíčka na nejrůznější způsoby, ochucená pálivými omáčkami a fazolemi. Typicky například rančerská vejce huevos rancheros - smažená vejce s tortillou, fazolemi nebo fazolovou pastou, sýrem a pálivou rajčatovou omáčkou s chilli. K vajíčkům podávají tortilly nebo bílé pečivo a džus. Následuje sladké pečivo s kávou.

Snídaně ve stylu mexického street food

Mexičané, kteří jsou zvyklí se stravovat cestou do práce "na ulici", snídají tamales – plněné bochánky z kukuřičné mouky, zabalené v kukuřičném listu. Jejich prodejce poznáte podle velkého hrnce, ve kterém tamales během prodeje vaří nebo ohřívají. Většinou dostanete na výběr z verde (verze s kuřetem a omáčkou ze zelených rajčat), rojo (s nákládanou papričkou jalapeňo a červenou omáčkou), mole (s kuřetem v mole), sladké dulce (s rozinkami) nebo oaxaceo (s mole v banánovém listě). Tamales si dávají samotné nebo v housce.

K mexické specialitě tamales si Mexičané dávají speciální nápoj atole. Jde o kombinaci nápoje z kukuřice a sladké příchuti – k nejoblíbenějším patří čokoláda, oříšek nebo jahoda. Oblíbené jsou také džusy ze sezónního ovoce a zeleniny. Asi nejčastější je džus jugo verde (z nopalu, řapíkatého celeru, goiaby a ananasu). Džusy u pouličních stánkařů jsou nesmírně levné a chutné. Na výběr dostanete z mnoha kombinací nebo si můžete požádat o čerstvý džus na míru dle vašich chutí.

mexická snídaně - tamale - Mexiko

Snídaně mexických farmářů

Lidé na farmách v Mexiku naopak snídaním moc nedají. Snědí něco drobného brzy ráno (jako třeba lehce osmažené kousky kukuřičné tortilly nebo kukuřičné chipsy ohřáté v mikrovlnce) a spěchají na pole, než přijde polední žár. Koneckonců s plným žaludkem se hůř pracuje.

Mexické snídaně v restauracích

Snídaně v mexických restauracích bývají velmi pestré a vydatné. Nejčastěji očekávejte vajíčka na všechny způsoby, chilaquiles (kukuřičné lupínky s červenou nebo zelenou omáčkou z rajčat, kuřecím masem, sýrem a smetanou), molletes (opečená houska s fazolí obohacená o ingredience v závislosti na regionu, v němž je připravované) a další.

Ke všem jídlům běžně dostanete kukuřičné placky s kávou, džusem a čerstvým ovocem.

Snídaně se v Mexiku podávají od časného rána asi do 12 hodin. Sbíhají se vám chutě, stejně jako nám? Vzhůru do Mexika!

vyberte si zájezd sipky
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 45.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
15.10. - 31.10.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Sleva 14 000 Kč - 2 volná místa. Objevte nový okruh s Petrem Šubou - archeologie, gastronomie, turistika, relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
SUPER LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
18 dní

termín:
29.10. - 15.11.2023
2023 Velká cesta Yucatánem Sleva 10 000 Kč! Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 56.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.11. - 30.11.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Poslední volná místa. Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 53.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
18.02. - 05.03.2024
2024 Velký okruh Mexikem + Yucatán Oblíbený velký okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Yucatán. Zájezd doprovází Petr Šuba. více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.03. - 09.04.2024
2024 Velká cesta Yucatánem Novinka pro milovníky starých civilizací, gastronomie, etnografie, přírody a koupání ve vodách Karibiku a v tzv. cenotes v doprovodu Petra Šuby. více zde »
Zobrazit další zájezdy