Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

TOP 7 mexických suvenýrů, aneb co si dovézt z Mexika – 2. díl

Mexické suvenýry nejsou jen o tequille, sombreru a indiánském oblečení. Co jiného si můžete z Mexika dovézt? Máme pro vás další čtyři tipy na suvenýry z dovolené v Mexiku.

První tři tipy na suvenýry z Mexika jste si mohli přečíst v našem minulém článku (TOP 7 mexických suvenýrů, aneb co si dovézt z Mexika – 1. díl). Co dále doporučujeme?

4) Šperky z mexického stříbra

Mexiko patří k velmocím v oblasti těžby stříbra a vyniká vyspělým šperkařským uměním s nepřebernou škálou rozličných stříbrných předmětů. Nabídku stříbra tvoří masivní prsteny, náramky a řetízky. Nic nenápadného a decentního. Slabší a jednoduché stříbrné řetízky a prsteny seženete spíše výjimečně. Koneckonců když se podíváte kolem sebe, Mexičané nosí výhradně mohutné stříbrné ozdoby, je to zdejší styl. Odoláte vysoké kvalitě zdejšího stříbra a velmi příznivým cenám, které doslova vybízejí k utrácení?

Stříbrné suvenýry z Mexika

5) Překrásná mexická bižuterie

Mexická bižuterie je dostupná jak cenou, tak svým prodejem. Seženete ji na každém kroku - nejlevnější přímo u plážových prodejců, kteří vám zboží přinesou až k vaší dece. Bižuterie je zpravidla vyrobena z mořských mušliček, škeblí, kamínků a doplněna menšími kusy korálů. Často jde o velmi pěkné práce. Pokud si jen trochu libujete v barevné bižuterii s indiánskými motivy, už teď si připravujte v kufru dostatek místa na zpáteční cestu. V Mexiku totiž dost často narazíte doslova na poklady.

6) Suvenýry z minerálních kamenů a přírodnin

Při výletech za historickými památkami se setkáme také s prodejci, kteří prodávají sošky bohů, miniatur památek, šperky nebo nádobí vyrobené z nádherných kamenů. Nejčastěji z onyxu, jadeitu, tyrkysu nebo obsidiánu (sopečné sklo). Pro ženy nechybí náhrdelníky, náramky a náušnice z křišťálu, růženínu, ametystu, tygřího oka či hematitu.

Tematickým suvenýrem jsou krásné Aztécké a Mayské kalendáře vyryté do kamenů, sádry, kovu nebo kůže. Pozor si dejte na produkty z obsidiánu, který je velmi ostrý a může barvit. Při návratu domů jej raději uschovejte zabalený v kufru, aby vám jej nezabavili.

Mexické suvenýry - postavičky a figurky

7) Mexická keramika a papírmašé

Nádoby a misky různých tvarů, klasické nádobí, malované talíře, figurky a loutky. To všechno patří k Mexiku a můžete si být jistí, že takové jako tady, jinde neseženete. V Mexiku všechny výrobky hýří barvami a povedenými vzory. Každý kousek je unikát a malé umělecké dílo. Jediné, na co člověk musí při nákupu keramiky myslet je, jak nakoupené křehké výrobky dostane domů, aniž by se rozbila.
V tomto ohledu je praktičtější tzv. papírmašé, materiál, který je o něco odolnější (resp. každý pád kufru nemusí znamenat, že se vám celý nákup rozbije). Papírmašé je technika vyrábění loutek a různých postaviček speciální technikou z papíru. Z tohoto materiálu v Mexiku seženete téměř vše - od postaviček bohů až po malé, zato důmyslně zpracované sošky a nádoby.

 

Přečtěte si také první díl tohoto článku: TOP 7 mexických suvenýrů, aneb co si dovézt z Mexika – 1. díl.

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
14.02. - 02.03.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán Nezapomenutelné zážitky na poznávací dovolené po Mexiku včetně poloostrova Yucatán v doprovodu Petra Šuby! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
07.03. - 23.03.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán Poznávací okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Yucatán, Chiapas, Oaxaca, Puebla, Federální District Mexico - zájezd doprovází Petr Šuba více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 52.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
27.03. - 12.04.2022
2022 Velký okruh Mexikem + Yucatán TOP program po Mexiku s omezenou kapacitou účastníků skupiny! více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
20.04. - 03.05.2022
2022 Mexiko středozápad Exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem s koupáním v Tichém oceánu! více zde »