Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Základní informace o zemi

Chcete spojit odpočinek na jedinečných plážích s poznáním tajemstvími ovinuté indiánské kultury? Pak je Mexiko to pravé pro vás. Můžete cestovat v čase do indiánských civilizací Mayů, Toltéků, Zapotéků, Aztéků... Provázet vás budou pestrobarevné trhy a fiesty, exotické chutě tropického ovoce i pikantní mexické kuchyně a pulzující temperament mexického života. Mexiko je zemí srdečných a přátelských lidí a pestrou směsicí kultur, což dokládají prolínání chutí, tradic a španělštiny s indiánskými jazyky nebo například pyramidy vedle barokních kostelů. 

Několik základních informací o zemi

 • oficiální název: Spojené státy mexické (Estados unidos mexicanos)
 • hlavní město: Ciudad de México ( Mexico City)
 • rozloha: 1 964 375 km2
 • populace: 112 322 757 obyvatel
 • nejvyšší bod: Citlaltépetl - 5 636 m.n.m.
 • vzdálenost Praha - Ciudad de Mexico: 9 924 km
 • doba letu z Prahy: cca 14 hodin
 • časový posun: -5 až -8 hodin
 • oficiální jazyk: španělština
 • měna: Mexické peso(MXN)
 • délka pobřeží: 9 219 km

Mexiko na mapě

Mexiko tvoří 31 spolkových států a 1 federální distrikt hlavního města. Ze severu sousedí s USA, z jihu potom s Guatemalou a Belize. K Mexiku patří i několik ostrovů na západě v Tichém oceánu a na východě v Karibském moři. Na mapě ho najdete na západní polokouli, na jihu Severní Ameriky. Většinu země zaujímají vysoké Kordillery, severní pouště a polopouště směrem k jihu přecházejí v savany a tropické lesy.

Počasí a moře

Podnebí Mexika je ovlivněné nadmořskou výškou. Zatímco sever Mexika leží v subtropickém pásu, jih spadá do pásu tropického. Období dešťů nastává v závislosti na zeměpisné poloze od května do září. Teplota moře na jihu se pohybuje kolem příjemných 25°C.

Ekonomika

Mexiko je průmyslově-zemědělský stát s významnou těžbou surovin. V porovnání se zbytkem Latinské Ameriky patří k hospodářsky nejvyspělejším zemím. Pro Mexiko je charakteristická vysoká emigrace za prací do USA. Neformální mexická ekonomika je odhadovaná přibližně na 30% HDP. Falšování a zneužívání autorských práv je velký ekonomický a sociální problém Mexika. Nejvyznamnější součástí národní ekonomiky je těžba ropy a zemního plynu. Těží se zde ale i rudy stříbra, železa, zinku, olova, mědi a manganu. Nejrozsáhlejší je potravinářský průmysl, dále průmysl petrochemický, strojírenský, hutní. Významné místo zaujímá cestovní ruch.

Pravidla bezpečného cestování

Doklady: Vízová povinnost byla zrušena, vízum tedy do Mexika není třeba. Zůstává však kontrola na imigračním úřadě. Nezbytností je platný cestovní pas. 

Fotografování: Oproti jiným destinacím si dejte pozor na fotografování, které může být v některých místech nebezpečné(zejména mezi indiánským lidem). Před pořízením snímku byste se měli vždy osoby, nebo majitele foceného objektu dovolit o souhlas s fotografováním. Za pořízení fotky se pak většinou platí.

Ochrana před sluncem a pitný režim: Stejně jako v ostatních exotických destinacích platí, že byste se měli mazat opalovacím krémem s dostatečným ochranným faktorem a během dne se chránit proti ostrému přímému slunci. V Mexiku se podobně jako jinde nedoporučuje pít vodu z vodovodu. Pokud se tedy chcete vyhnout zdravotním potížím, pijte vodu balenou.

Očkování do Mexika

Mexiko patří v tomto ohledu k bezpečným zemím, kde není potřeba mít žádná zvláštní očkování. Vystačíte si tak s očkováním proti žloutence typu A a B. Malárie se vyskytuje jen vyjímečně, a to na jihu Mexika. Pokud tedy máte v pánu cestovat sem, raději se naočkujte i proti malárii, nebo si alespoň vezměte silný repelenet.

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
16.02. - 04.03.2023
2023 Velká cesta Mexikem + Yucatán Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
03.03. - 19.03.2023
2023 Velký okruh Mexikem + Yucatán Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího více zde »
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
07.11. - 23.11.2022
2022 Velká cesta Mexikem + Yucatán Dvě volná místa! Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
25.11. - 11.12.2022
2022 Velká cesta Mexikem + Yucatán Novinka s Petrem Šubou - turistika, archeologie, gastronomie, několika denní relax na plážích Karibiku, koupání v cenote a mnoho dalšího více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 65.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
24.01. - 09.02.2023
2023 Guatemala, Mexiko, Belize, Honduras Celá cesta je jako mayský náhrdelník složena z pestrých kamínků: indiánské obyvatelstvo, koloniální města, sopky, tropické řeky, moře, archeologické zóny, zajímavá gastronomie více zde »
Zobrazit další zájezdy