Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Zdravotní péče v Mexiku

Česko nemá s Mexikem uzavřenou dohodu o bezplatném poskytování zdravotní péče. Zdravotní péče v Mexiku je sice dobrá. Za ošetření a léčebné výlohy si ale připlatíte. Proto pro všechny případy doporučujeme kvalitní zdravotní pojištění. Všechny vzniklé léčebné výdaje a ošetření se v Mexiku hradí na místě - v hotovosti nebo kartou.

Pokud se vám v Mexiku něco stane, okamžitě kontaktujte asistenční službu a zajímejte se o to, zda má nejbližší zdravotnické zařízení uzavřenou smlouvu s příslušnou pojišťovnou a poctivě zakládejte účtenky, lékařské zprávy s diagnózou, recepty a další související doklady. Jinak by nemuselo dojít k refundaci vzniklých výdajů.

Zdravotní péče Mexiko

Úroveň zdravotní péče v Mexiku

Zdravotní péče je dostupná po celém území Mexika. Úroveň vybavení a kvalifikace personálu se napříč zemí značně liší. Na vysoké úrovni jsou soukromé kliniky, jejich ceny jsou však pro běžného českého turistu takřka nedostupné. Ceny jsou vysoké i v zařízeních nižší kategorie. Několikadenní pobyt se zlomenou nohou a základní ošetření v nemocnici Červeného kříže stojí kolem 700 dolarů (2018). Operace a pobyt v dražších zařízeních s kvalitnějším personálem tak vyjde na astronomické částky.

Lékárničku na dovolenou do Mexika s sebou

Pokud máte namířeno do Mexika, je dobré si s sebou přibalit lékárničku s nezbytnými potřebami, jako jsou základní a pravidelně užívané léky, náplasti, obinadla, antiseptická mast, léky proti průjmu a nepochybně účinný repelent. Hodit se bude také opalovací krém a ochrana hlavy před sluncem.

Lékárny v Mexiku jsou označeny zeleným křížem a nápisem „farmacia“. Léky se většinou platí hotově. 

Zdravotní péče na dovolené v Mexiku

Užitečné informace na dovolenoou do Mexika

Aktuální informace: stránky Ministerstva zahraničních věcí

Důležitá telefonní čísla

  • první pomoc: 065 nebo 066,
  • hasiči: 068,
  • policie: 060.
vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
08.02. - 24.02.2021
2021 Guatemala, Mexiko, Belize, Honduras Indiánské obyvatelstvo, koloniální města, sopky, tropické řeky, moře, archeologické zóny, zajímavá gastronomie... více zde »
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
13.10. - 29.10.2020
2020 Mexiko speciál Speciální program - koloniální města, archeologie, gastronomie, řemeslná výroba, moře a pláže, přírodní výtvory a etnografie v doprovodu Petra Šuby více zde »
Cena včetně tax: 64.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
13.10. - 29.10.2020
2020 Guatemala, Mexiko, Belize, Honduras Celá cesta je jako mayský náhrdelník složena z pestrých kamínků: indiánské obyvatelstvo, koloniální města, sopky, tropické řeky, moře, archeologické zóny, zajímavá gastronomie více zde »
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
01.11. - 17.11.2020
2020 Velký okruh Mexikem + Yucatán Velký poznávací okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Yucatan, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Federální District Mexico více zde »
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
02.11. - 15.11.2020
2020 Mexiko klasik Exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem - zájezd doprovází skvělý Petr Šuba více zde »
Zobrazit další zájezdy