Jsme tu pro vás již od roku 1993
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.
Mexiko MEXIKO Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte se specialisty.

Zipolite: Místo, kde čas utíká pomaleji než jinde

Romanticky nostalgické Zipolite v Mexiku připomíná dobu "hippies". Pohoda a klid zdejšího prostředí vás jistojistě pohltí. Pokud tu budete, vydejte se také na Playa del Amor nebo objevovat Lagunu Manialtepec.

Mexiko - Zipolite pláž

Čas na Zipolite ubíhá tak nějak pomaleji. Místní jsou nenároční. Happy hours fungují celý den. Nečekejte tu žádné animátory a organizované aktivity nebo snad pestré kulturní vyžití. Nikdo tu nebude řešit, co máte zrovna na sobě - i kdybyste na sobě neměli třeba vůbec nic... Nikoho nezajímá, jestli jste se ráno česali. V Zipolite se relaxuje a lenoší. Jen si na to nezvyknout!

Pobřeží lemují levné restaurace a bary, podniky ve stylu hippie, kde se můžete osvěžit něčím chlazeným. Po dobrém jídle se můžete vyvalit na pláži a zbytek dne odpočívat.

Pozor však na vlny, ty bývají často velmi silné, stejně jako zdejší proudy. Na břehu tak často můžete spatřit varovné vlajky. Doporučujeme tedy nepodceňovat.

Zipolite, Mexiko 

Playa del Amor

Nenápadné posprejované uličky Zipolite vás zavedou na pláž Playa del Amor, která nabízí zajímavé výhledy s kontrastem blankytně modré vody a drsných skal. Jde o odloučenou pláž malého zálivu, kterou mají v oblibě hlavně místní rybáři, kteří tu loví ústřice. Z bezpečnostních důvodů tu raději neplavte. Vaše fotografické úlovky z těchto míst však budou dokonalé.

Světélkující Laguna Manialtepec

Asi hodinu a půl od Zipolite směrem na sever najdete rozsáhlou slanou lagunu - Lagunu Manialtepec. Během dne je oblíbeným cílem milovníků fauny, zejména ptáků. To nejzajímavější se tu však odehrává potmě. V laguně se nachází velké množství planktonu, díky kterému se stanete svědkem mimořádného jevu - tzv. bio-luminiscence. V noci se můžete vypravit na malé loďce do středu laguny a zaplavat si ve světélkující teplé vodě, která září, až oči přecházejí. Údajně nejkrásnější je hladina v dešti, kdy není vidět měsíc. Ve tmě je totiž bio-luminiscence výraznější.

vyberte si zájezd sipky
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
01.11. - 17.11.2020
2020 Velký okruh Mexikem + Yucatán Mexiko otevřené turistům! Využijte skvělé nabídky se slevou 10 000 Kč / osoba! Zájezd doprovází Petr Šuba více zde »
LAST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
15 dní

termín:
18.11. - 02.12.2020
2020 Mexiko Yucatán Novinka v podobě Yucatánského poloostrova – pro milovníky starých civilizací, koupání v Karibiku, vynikající gastronomie, etnografie a dechberoucí přírody více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 59.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
08.02. - 24.02.2021
2021 Guatemala, Mexiko, Belize, Honduras Indiánské obyvatelstvo, koloniální města, sopky, tropické řeky, moře, archeologické zóny, zajímavá gastronomie... více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 46.990 Kč
délka pobytu:
14 dní

termín:
08.03. - 21.03.2021
2021 Mexiko klasik Předkládáme Vám atraktivní program - exponovaná místa Mexika, která jsou pro Evropana skutečně jedinečným zážitkem více zde »
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 49.990 Kč
délka pobytu:
17 dní

termín:
06.04. - 22.04.2021
2021 Velký okruh Mexikem + Yucatán Velký poznávací okruh státy Veracrúz, Tabasco, Campeche, Yucatan, Chiapas, Oaxaca, Puebla + Federální District Mexico více zde »
Zobrazit další zájezdy